BÍLÁ HORA 1620 – Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

Bělohorská pláň se opět promění v obrovské bitevní pole.

Popis akce

Diváci zhlédnou rekonstrukci historické události, která se v roce 1620 stala zlomem pro české země. Střet vojsk českých stavů na jedné straně a spojeného vojska Katolické ligy a císařské armády na straně druhé.

Stovky vojáků z celé Evropy, dělostřelci nebo jezdci na koních – ti všichni se sjedou do Prahy, aby se účastnili největší rekonstrukce bitvy z období třicetileté války na našem území. Bojiště protnou pyrotechnické efekty a výstřely děl.

Na akci bude také dobové tržiště a doprovodný program pro děti i dospělé (šermířské ukázky, výcvik jednotek, výklad o palných zbraních, kejklíře, hudební vystoupení a další).

„Dvouhodinová bitva byla pro svůj rychlý průběh spíše jen šarvátkou, nicméně rozhodla o osudu celého stavovského povstání a rozhodujícím způsobem ovlivnila osud českého státu na dalších 300 let. V jejím důsledku museli všichni lidé přejít na katolickou víru anebo odejít z Čech. Mnoho lidí prchlo za hranice a 27 českých pánů skončilo na popravišti. Snažíme se bitvu ukázat tak, aby se co nejvíce podobala skutečné historické události,“ upřesňuje organizátor akce Martin Cholinský.

Rekonstrukci Bitvy na Bílé hoře organizuje sdružení Bílá hora 1620, přičemž jde o jednu z největších akcí svého druhu v Evropě. Bitva bude realizována tak aby se co nejvíce podobala skutečné historické události.

Zobrazit na mapě
Datum konání: 23. 9. 2023 - 24. 9. 2023

Praktické informace

  • Místo konání: Bělohorská pláň u obory Hvězda
  • Oba dny začátek ve 12:00, bitva od 15:00.
  • Vstupné: dospělí 250 Kč, děti 150 Kč
    V areálu je možné dokoupit místenku na tribunu + 50 Kč.
    Vstupenky je možné zakoupit pouze na místě u oficiálního vstupu.
  • FB

Kontakty

Obora Hvězda
Liboc
16000 Praha 6


https://bilahora.eu/