Cirk La Putyka

Soubor byl původně pouze malá skupina nadšenců, kteří chtěli dát dohromady jednu inscenaci. Od roku 2008 se však rozrostla na novocirkusové uskupení téměř stovky herců, tanečníků, akrobatů, hudebníků, ale i produkčních, techniků, lékařů, vizážistů a dalších profesionálů. Své umělecké vyjádření popisují slovy: „Naše kořeny jsou divadelní a na začátku tvorby jsme virtuozitu a ekvilibristiku nahrazovali divadelností, až jsme si postupně začali vytvářet svůj vlastní novocirkusový divadelní styl. Středobodem každého projektu je vždy téma. Ta jsme se snažili vyjádřit různými výrazovými prostředky, multižánrovostí a multikulturností. Nikdy nás nebavilo vstupovat dvakrát do stejné řeky, každý projekt je jiný, stále hledáme, kde tento žánr (ne)má hranice.“

Popis akce

Letní představení se odehrají v šapitó Azyl78 na pražském Výstavišti. 

Vstupenky na nejbližší představení zakoupíte zde.

Na co se můžete těšit? 

KALEIDOSCOPE

Cirkusová expedice za čistou radostí. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti. 

 

Kabaret Dynamit

Novocirkusová kabaretní koláž, která vás nabije dobrou náladou. Přijďte se nechat nabít na celý zbytek léta. Uvidíte členy souboru Cirk La Putyka i speciální hosty světového formátu a jejich vystoupení. Zažijete elektrizující show, kde smích střídá údiv a slzy úžas. Budete se smát i dojímat, budete chtít tančit a zpívat a nebude se vám chtít domů. Hravá show v režii Ethana Lawa, stálého člena Cirku La Putyka. Vhodné již od 5 let. 

 

Runners

Žijeme v době, ve které musí být všechno hned hotové, rychle prožité a okamžitě zhodnocené. Snažíme se všechno stihnout a to, co jsme nestihli, dohonit. Nestačí být dobří, zítra musíme být lepší. Chceme jít s dobou, ale ta nás už dávno předběhla. Nemůžeme se zastavit, nemůžeme spát, nemůžeme si sednout a vypít si v klidu šálek kávy a přečíst si od začátku do konce alespoň jeden článek (už teď je pro vás tahle věta dlouhá, přiznejte se). Musíme běžet, protože nemáme čas. Nemáme čas, protože ten pořád běží. A získat ho je běh na dlouhou trať. Běh, při kterém se vyplavují do těla endorfiny, takže tenhle styl života milujeme. Natolik, že i když pandemie dokázala čas zpomalit, běžců přibývá. 

 

… a další. 

Zobrazit na mapě
Datum konání: 1. 7. 2021 - 31. 8. 2021

Praktické informace

Místo konání:

  • šapitó Azyl78 na pražském Výstavišti

Kontakty

Azyl 78
Holešovice
17000 Praha 7

+420 775 402 027
http://www.jatka78.cz/cs/azyl78
vstupenky@jatka78.cz