Letní scéna Divadla Ungelt

Během letních měsíců se v prostředí hradčanského Nového Světa odehraje již 17. ročník Letní scény, která divákům nabídne to nejlepší z repertoáru Divadla Ungelt. Kromě několika, již prověřených diváckých hitů, je připraveno i několik novinek. Jednou z nich je bláznivá groteska Slepice na zádech v hlavních rolích s Tatianou Dykovou a Vojtěchem Dykem.

Popis akce

Letní scéna tento rok prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Má nové sociální zázemí a zrekonstruované hlediště s mobilním zastřešením.

Vstupenky na představení je možno zakoupit zde.

Na letní scéně uvidíte:

Dovolená paní Josefy

Žádné manželství není v takových troskách, aby ho jedna svérázná hospodyně nedokázala zachránit. Úspěšná francouzská komedie o tom, jak umí být život krásný a zábavný, i když to tak někdy nevypadá.

Hrají: Jitka Smutná, Tereza Nekudová, Radek Valenta /Ondřej Novák

Autor: Dany Laurent

Drobečky z perníku

Dojemná komedie inspirovaná skutečným příběhem. Barová zpěvačka Evy je člověk plný lásky a života a hlavně miluje srandu a své přátelé z branže, ke kterým se vrací z protialkoholní léčebny domů.

Hrají: Simona Stašová, Andrea Daňková, Čestmír Gebouský, Helena Karochová, Ernesto Čekan/Filip Cíl, Josef Fečo

Autor: Neil Simon

Housle

Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.

Hrají: Jiří Langmajer, Pavel Liška, Milan Hein

Autor: Dan McCormick

Kdokoli může dělat cokoli

Jak si nezoufat, když kolem vás zuří hospodářská krize, vy nemáte žádnou kvalifikaci, zato povinnost uživit dvě děti? Stačí stejně jako Betty MacDonaldová mít podnikavou sestru, svéráznou maminku, milující rodinu a uvěřit, že když jde do tuhého, může opravdu kdokoli dělat cokoli.

Hrají: Jitka Smutná, Tereza Kostková, Máša Málková, Eva Josefíková/ Sarah Haváčová, Jaromír Nosek, Jiří Hána.

Autor: Betty MacDonaldová / Věra Mašková

Poslední ze žhavých milenců

Komedie je skvělá již svým námětem a přímo dokonalá díky mistrným dialogům. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Do bytu své maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Hrají: Simona Stašová, Petr Nárožný

Autor: Betty MacDonaldová / Věra Mašková

 

Taneční hodiny

Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí… Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné.

Hrají: Petra Nesvačilová, Miroslav Táborský

Autor: Mark St. Germain

Ungelt zpívá!

Na programu Letní scény je také speciální hudební večer s názvem Ungelt zpívá! Za živého doprovodu se s prázdninami rozloučí naše herecké hvězdy: Jitka Smutná, Bára Štěpánová, Táňa Dyková, Tereza Nekudová, Petr Stach, Martin Písařík a Igor Orozovič. Uvádí Milan Hein. Pořad natáčí Český rozhlas Dvojka.

Vězeň na Druhé Avenue

Čtrnácté patro, výtah nejezdí, voda neteče, odpadky páchnou, venku horko k padnutí, v bytě zima, sousedi pořádají mejdany až do noci a zloději právě vykradli na co přišli… Ne každý se však dokážeme zbláznit s takovou dávkou humoru, ironie a sarkasmu. Úžasně vtipná komedie o životě manželů Edny a Mela Edisonových, třech sester a jednoho bratra. Všichni jsme zajatci, vězni, neboť jsme zhýčkaní civilizací a ocitnout se svobodně pod mostem je přece jenom poněkud nepohodlné. Slavná americká komedie o tom, jaké to je, když se vám vše vymkne z rukou.

Hrají: Simona Stašová, Kamil Halbich, Vasil Fridrich, Veronika Jeníková, Helena Karochová, Jelena Juklová / Magda Weigertová

Autor: Neil Simon

… a další.

Zobrazit na mapě
Datum konání: 1. 7. 2021 - 31. 8. 2021

Kontakty

Nový Svět 78/5
Hradčany
11800 Praha 1

+420 224 828 082
https://www.divadloungelt.cz/o-divadle/letni-scena/
vstupenky@divadloungelt.cz