Divadlo v Dlouhé

Poprvé za čtvrt století existence Divadla v Dlouhé letos bude hrát i v letních měsících. Repertoárové divadlo se stálým hereckým souborem vzniklo v roce 1996. Od ostatních divadel se vymezuje zejména tím, že překračuje činohru směrem k alternativnímu, hudebnímu, loutkovému a kabaretnímu žánru. Inscenace často využívají muzikantského, pěveckého i pohybového potenciálu herců a mezi diváky jsou oblíbené hlavně svojí specifickou poetikou.

Popis akce

Poprvé za čtvrt století existence Divadla v Dlouhé letos bude hrát i v letních měsících. Během léta je pro vás přichystáno 13 představení. V letním programu se objeví jediná premiéra letošní sezony, stálice pro dospělé i pro děti. Konkrétně tedy Bez roucha, Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách a O líné babičce.

Vstupenky na představení je možno zakoupit zde.

Na co se můžete v létě těšit?

 

O líné babičce

Návod na to, jak se nebát (plnit si své sny) a užívat si (života)! Většina babiček jsou elegantní upravené staré dámy, které mají doma vždy pečlivě uklizeno a vzorně napečeno. Nebo to jsou roztomilé stařenky, co kdykoliv ochotně pohlídají vnoučata. Babička z naší inscenace je ale úplně jiná – neuklízí, nepeče, nevaří a občas ani nehlídá děti! I když je má ráda! Ona si totiž plní svá dávná přání, která si celý život střádala do starého škapulíře. A tak z něj pokaždé, když má čas, chuť a náladu, vytahuje jeden papírek za druhým a dělá to, po čem touží. Nic pro ni není problém! Zalétat si balónem? Prima! Naučit se potápět? Proč ne! Vylézt na osmitisícovku? Skvělé!!!

 

Bez roucha

Dnes už klasická komedie na téma, jak se dá i nedá dělat divadlo. V první části sledujeme průběh poslední generální zkoušky před premiérou bulvární frašky Sardinky, sardinky! a ve druhé její devadesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z našich herců. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo. „O tom to totiž je – o dveřích a o sardinkách. Přinést sardinky a odnést sardinky. Tomu se říká fraška. To je divadlo. To je život. Džong, džong, džong. Džong, jste na scéně. Džong, řeknete, co máte. Džong, zmizíte. (A všechno bude v pohodě.)“

 

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Život a dílo Williama Shakespeara se od jeho smrti v roce 1616 staly cílem mnoha kritických debat a neshod. Dotazy začínají prvotní otázkou, zda Shakespeare opravdu existoval, a vrcholí tím, jak starý byl vlastně Hamlet. Protože dnes lidé nemají čas se těmito otázkami zabývat, tři herci sehrají všech 37 her a 154 sonetů velkého dramatika pouze ve 120 minutách, a jestli vám to připadá nemožné, přijďte se podívat.

Zobrazit na mapě
Datum konání: 1. 7. 2021 - 31. 8. 2021

Kontakty

Dlouhá 39
Staré Město
11000 Praha 1

+420 221 778 629; +420 605 010 774
https://www.divadlovdlouhe.cz
divadlo@divadlovdlouhe.cz