Divadlo v Dlouhé

Repertoárové divadlo se stálým hereckým souborem vzniklo v roce 1996. Od ostatních divadel se vymezuje zejména tím, že překračuje činohru směrem k alternativnímu, hudebnímu, loutkovému a kabaretnímu žánru. Inscenace často využívají muzikantského, pěveckého i pohybového potenciálu herců a mezi diváky jsou oblíbené hlavně svojí specifickou poetikou.

Popis akce

Po úspěchu loňské, historicky první Letní sezony Divadla v Dlouhé jsme se rozhodli i letos o něco prodloužit běžnou divadelní sezonu. Budeme pro vás hrát před začátkem prázdnin i na jejich konci, konkrétně až do 30. června a pak znovu od 30. srpna. Uvedeme naše inscenace Bez rouchaKouzelná flétna a Mistr a MarkétkaPoslední školní den a vysvědčení můžete přijít oslavit k nám do divadla na oblíbený rodinný titul O líné babičce.

Vstupenky na představení je možno zakoupit zde.

Na co se můžete v létě těšit?

 

O líné babičce

Návod na to, jak se nebát (plnit si své sny) a užívat si (života)! Většina babiček jsou elegantní upravené staré dámy, které mají doma vždy pečlivě uklizeno a vzorně napečeno. Nebo to jsou roztomilé stařenky, co kdykoliv ochotně pohlídají vnoučata. Babička z naší inscenace je ale úplně jiná – neuklízí, nepeče, nevaří a občas ani nehlídá děti! I když je má ráda! Ona si totiž plní svá dávná přání, která si celý život střádala do starého škapulíře. A tak z něj pokaždé, když má čas, chuť a náladu, vytahuje jeden papírek za druhým a dělá to, po čem touží. Nic pro ni není problém! Zalétat si balónem? Prima! Naučit se potápět? Proč ne! Vylézt na osmitisícovku? Skvělé!!!

 

Bez roucha

Dnes už klasická komedie na téma, jak se dá i nedá dělat divadlo. V první části sledujeme průběh poslední generální zkoušky před premiérou bulvární frašky Sardinky, sardinky! a ve druhé její devadesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z našich herců. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo. „O tom to totiž je – o dveřích a o sardinkách. Přinést sardinky a odnést sardinky. Tomu se říká fraška. To je divadlo. To je život. Džong, džong, džong. Džong, jste na scéně. Džong, řeknete, co máte. Džong, zmizíte. (A všechno bude v pohodě.)“

 

Mistr a Markétka

Ocitáme se ve společnosti, která chce stvořit lepšího člověka i lepší svět, místo toho ale stvoří svět plný strachu, jenž se dá zneužít jako zbraň proti všemu, co se vymyká průměru. Ideální místo pro příchod pána temnoty Wolanda s jeho svitou. Tak začíná boj o duši člověka, Mistrův zápas o svobodu slova a velký příběh lásky. To vše v balení absurdních událostí a ďábelsky nevázané legrace. Velikonoční čas propojí moskevský gala ples u Satana s osudem Ješuy Ha-Nocriho a jeho skrytého přítele, pátého prokurátora Judeje, Piláta Pontského. A ďábel se stane překvapivě silou, která pácháním zla vykoná dobro.

 

Kouzelná flétna

Kouzelná flétna je vedle Shakespearova Hamleta a Leonardovy Mony Lisy pokládána za jedno ze tří největších enigmatických děl naší kultury. A skutečně původ námětu a libreta je zahalen tajemstvím. Je kompilací mnoha motivů a postav známých i méně známých příběhů. O výklad se pokouší po celá staletí mnoho teoretiků umění včetně egyptologů. Jde o nebývale křehkou, a především magickou zpěvohru, která vás dojme, pobaví i připraví o rozum.

 

Zobrazit na mapě
Datum konání: 1. 4. 2022 - 31. 12. 2022

Kontakty

Dlouhá 39
Staré Město
11000 Praha 1

+420 221 778 629; +420 605 010 774
https://www.divadlovdlouhe.cz
divadlo@divadlovdlouhe.cz