Festival francouzského filmu

25. ročník festivalu se ponese v duchu oslav francouzské kinematografie a představí TOP 10 filmů posledních let, novinky v předpremiéře, francouzskou klasiku, krátkometrážní filmy a nové filmy z festivalu v Cannes.

Popis akce

Festival oslovil filmové distributory, aby vybrali ze své nabídky nejlepší francouzský film posledních 25 let. Sekce TOP 10 zahrnuje oceňované filmové hity jak ve Francii, tak v zahraničí jako jsou Slavíci v kleci, Život Adèle, Portrét dívky v plamenech, Co jsme komu udělali a další. Bohatý festivalový program pokračuje zvláštním uvedením kultovního filmu Amélie z Montmartru, který bude uveden v Praze a ve všech festivalových městech za symbolické vstupné. V rámci oslav 25. ročníku festivalu se diváci mohou vydat také na 14 předpremiérových uvedení, v čele s několika snímky z hlavní soutěže letošního festivalu v Cannes.

Pražská část festivalu pak nabídne soutěžní sekci Výběr české kritiky, na programu nebude chybět ani divácky oblíbený Večer krátkých filmů.

Festival si připomene 100 let od narození Alaina Resnaise a pražskou část přehlídky završí pocta klasikovi francouzské nové vlny Françoisi Truffautovi.

Zobrazit na mapě
Datum konání: 24. 11. 2022 - 30. 11. 2022

Praktické informace

Filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem.

 

Kontakty

Praha
11000 Různá místa


https://www.festivalff.cz/cz/