Festival Letní Letná

Festival Letní Letná do necelých tří týdnů koncentruje to nejlepší z tuzemského i zahraničního nového cirkusu, divadla a hudby. Jedná se tak o jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích.

Popis akce

Návštěvníky čeká kromě večerních představení i bohatý divadelní program pro děti a také doprovodný program, který je pro ně připraven z velké části zdarma a probíhá celý den. Od workshopů, přes výtvarné či cirkusové dílny, až po koncerty a open air akce. Pro děti jsou připraveny i dva druhy příměstských táborů. A především hlídání během představení.

Ve festivalovém areálu, který se od svého založení nachází v Letenských sadech, jednom z největších zelených parků v centru Prahy, je několik odpočinkových zón, stánků s občerstvením i barů. Návštěvníci v něm tak mohou pohodlně strávit celý den.

Na co se letos můžete na Letné těšit:

Vstupenky na představení je možno zakoupit zde.

Deer in the Headlights / Cirque Le Roux

Deer In The Headlights je poctou filmu, současnému cirkusu a lidskosti v celé své kráse i neohrabanosti. Vypráví příběh rodiny, ztráty a života skrze výstřední a komické intriky. „Radostné, estetické, sofistikované a hřejivé představení, které vás chytne a nepustí.“ Šest artistů předvádí stojky, hand to hand akrobacii a napjaté akrobatické kousky, ve kterých se spojuje fyzické riziko s humorem a emocionální hloubkou.

Don’t Feed The Alligators / Compagnie 100 Issues

Troufalí a převratní 100 Issues přijedou poprvé do Prahy s představením Don’t Feed the Alligators. Zapomeňte na tradiční cirkus. Devět artistů svolává uprostřed šapitó směs cirkusu, mangy, antropologie a Bollywoodu. S humorem zpochybňují náš vztah k pohřbům, mýtům a vytváří nový začátek. Jak o takovém tématu mluvit? Jak o něm hrát? Necháme si vytetovat lebku, pouštíme se střemhlav dolů ze skal a bez jištění nastavujeme svůj krk patnáct metrů nad zemí, sledujeme filmy o sériových vrazích a válečných konfliktech. Díváme se, jak umírají stovky lidí a jíme u toho pizzu. Když se smrt ale doopravdy objeví v našich životech, když ji máme pochopit, uctít ji a postavit se jí čelem, jsme zcela bezbranní.

Résiste / Les Filles du Renar Pale

Festival adrenalinově zahájí provazochodkyně Johanne Humblet, která na Open Air scéně vysoko nad hlavami diváků zdolá jeden risk za druhým a opakovaně překoná samu sebe. „Neposlušná rebelka vysoko ve vzduchu. Porušuje pravidla a zahrává si s hranicemi.“ Rozechvělá provazochodkyně Johanne Humblet, niterná hudba a jedno nestabilní lano. Představení, ze kterého se tají dech. Od svého vzniku v roce 2019 už představení Résiste objelo kus Francie i mnoho míst v zahraničí. Diváci vítají jeho výbušnost a oslnivá čísla zavěšená na laně. S lehkou škodolibostí nám připomíná, že život je o posouvání vlastních hranic a především o tom vydržet.

Cirque La Compagnie / L’avis Bidon

Výjimečné představení L’avis Bidon vzniklo v roce 2017 a od té doby sklízí jeden úspěch za druhým. Proto není divu, že bylo také na doporučení prestižního novocirkusového festivalu, BIAC Marseille, vybráno jako francouzský favorit pouze pro Letní Letnou! Navíc také získalo zlatou medaili během 38. ročníku festivalu Mondial du Cirque de Demain. „Někde mezi groteskou a prvotřídním cirkusem. L’avis Bidon je zprávou o přátelství a optimismu.“

… a mnoho dalších.

Zobrazit na mapě
Datum konání: 12. 8. 2021 - 31. 8. 2021

Kontakty

Letenské sady
Holešovice
17000 Praha 7


https://letniletna.cz/
ticket@letniletna.cz