Městská divadla pražská – Divadlo ROKOKO, Divadlo ABC, Divadlo KOMEDIE

Městská divadla pražská patří mezi největší česká činoherní divadla. Na třech scénách uprostřed Prahy (divadlo ABC, Komedie a Rokoko) uvidíte českou i světovou dramatickou tvorbu, adaptace klasických literárních děl i hudební tituly. Staví na výjimečných hereckých individualitách, akcentují pestrost a bohatost žánrů a oslovují tak oslovit široké spektrum diváků. Na jevištích Městských divadel pražských uvidíte například Kateřinu Marii Fialovou, Zdeňka Piškulu, Petra Konáše, Danu Batulkovou nebo Jiřího Štrébla. Divadlo ABC - Na repertoáru naleznete českou i světovou dramatickou tvorbu, adaptace klasických literárních děl i zábavní hudební tituly. Malá scéna divadla ABC je pak určena pro literární matiné a vzdělávací pořady. Divadlo KOMEDIE - dává prostor zejména progresivním mladým tvůrcům a pořádá mj. hudební i literární pořady, filmové projekce, výstavy, výtvarné instalace či happeningy.

Popis akce

Vstupenky na představení je možno zakoupit zde.

Co v létě uvidíte:

Smrt obchodního cestujícího

Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny  větší cenu mrtvý než živý. V hlavních rolích v režii Michala Dočekala Miroslav Donutil a Zuzana Kronerová.

Zítra swing bude zníti všude

Hudební komedie z poválečné swingující Prahy s orchestrem Melody Makers. Po válce se v Praze „vařil jazz“ na každém rohu. Gejblíci, bedly a veškerá mladá cháska tančila a byla přesvědčená, že „tohle století bude americký a oni si ten svůj život užijou“. Do vlasti se vraceli lidé, co odešli před nacisty, jejich důvěřivé nadšení ze svobody nebralo konce. To je i příběh Matthew O’Macka, který přijíždí z Ameriky, v Hybernské ulici koupí dům a v něm pro svého syna, nadějného saxofonistu a kapelníka, otevře swingovou kavárnu…

Diktátor

Protiválečná satira, parodující stupiditu, zvrácenost a antisemitismus nacismu a jeho vůdců, se stala jedním z nejúspěšnějších Chaplinových filmů. Slavný příběh židovského holiče, který se díky podobnosti s vůdcem Adenoidem Hynkelem (alias Adolfem Hitlerem) ocitne omylem před rozvášněnými a bojechtivými davy a má rozpoutat válečnou vřavu. Sám ale nechce být diktátor, netouží vládnout ani dobývat, naopak vyzývá k toleranci, míru a lidskosti. Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci přinese nejen výsměch tyranům opilým mocí, ale také varování před ničivou silou zfanatizované masy.

Shirley Valentine

One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není.  I  když  se  musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.

… a mnoho dalších.

Zobrazit na mapě
Datum konání: 1. 7. 2021 - 31. 8. 2021

Praktické informace

Kontakty

Bubenské nábřeží 306/13
Holešovice
17000 Praha 7

+420 222 996 115, +420 222 996 113
https://www.mestskadivadlaprazska.cz/
REZERVACE@M-D-P.CZ