Metropolitní léto hereckých osobností – STUDIO DVA

Již 18. ročník Metropolitního léta hereckých osobností proběhne v Praze od 1. června do 31. srpna 2021.

Popis akce

Již po osmnácté otevře Studio DVA své letní scény, aby nabídlo divákům pobavení pod širým nebem. Krom tradičních míst, kterými jsou Letní scéna Vyšehrad a kamenné divadlo v pasáži Fénix na Václavském náměstí, se představení uskuteční také na dvou nových pražských scénách. V ryze přírodním prostředí vyrostla na zelené louce na hranici Stromovky a areálu Výstaviště nová Letní scéna Výstaviště Holešovice, deset představení pak bude hostit i barokní nádvoří Libeňského zámku.

Kromě letního hitu legendární lovestory Starci na chmelu a loňských novinek Duety a Revizor, budou hlavním lákadlem letních scén nejnovější komedie Studia DVA Vše o mužích a Tři grácie z umakartu. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již pojedenácté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem.

Vstupenky na jednotlivá představení a celý program Metropolitního léta hereckých osobností najdete zde.

 

Na co se můžete těšit

 

Starci na chmelu

Nadčasový příběh půvabné Hanky a čestného Filipa zarámovaný nestárnoucími melodiemi. Legendární filmová lovestory na divadelních prknech. V Praze exkluzivně pouze na Letní scéně Vyšehrad.

 

Duety

Komedie o zvláštnosti vztahů a věčném hledání štěstí mezi muži a ženami. Čtyři herecké a pěvecké duety. Dva životní ztroskotanci seznamující se na inzerát, velký šéf se svojí věrnou sekretářkou, manželský pár na dovolené snů a ne úplně nejmladší nevěsta, co se za „podpory“ svého cynického bratra vdává již potřetí. Člověk je podivný tvor a i uprostřed totální apokalypsy nepřestane doufat. Někdy k povzbuzení stačí jen maličkost…

 

Revizor

Brilantní satirická komedie, které léta neubrala nic na aktuálnosti, spíše naopak. V každé společnosti se vždycky najdou skrytí namyšlení úplatkáři i ustrašení pochlebovači, a mnohdy až teprve nevinný omyl odhalí skutečné charaktery a vztahy. Gogolův Revizor je zrcadlem nás samotných, zrcadlem, které se neposmívá, ale nutí ke smíchu, jako vytříbená anekdota, která uhodí hřebíček na hlavičku.

 

Vše o mužích

Divácky oblíbená komedie od nejhranějšího chorvatského autora Miro Gavrana o tom, jak muži vidí sami sebe a za co se nestydí i stydí. Dokonalá směsice testosteronu, citů a striptýzu nenechá vaši bránici v klidu. ,,O mužích pro ženy, aby je opět nepochopily.“ Po stovkách úspěšných repríz nyní v novém nastudování.

 

Tři grácie z umakartu

Skvělá hořká komedie o setkání, které jednou muselo přijít, ale i tak bylo nečekané. Tři ženy v jedné panelákové kuchyni. Čerstvá důchodkyně kadeřnice Marta a její dcera Eva, co má pár kilo navíc a právě utekla ze svatebního salónu, kde si zkoušela vysněné šaty. A konečně teta Helena, co přijela ze Švýcar, a přivezla s sebou víc než čokoládu z alpského mléka… Pohřeb babičky už byl, tak by se měla začít plánovat ta svatba, ne? Jenže kdyby to bylo takhle jednoduché…

 

… a další

Zobrazit na mapě
Datum konání: 1. 7. 2021 - 31. 8. 2021

Praktické informace

Místa konání:

  • Divadlo Studio DVA – Letní scéna Vyšehrad
  • Divadlo Studio DVA – Letní scéna Výstaviště Holešovice
  • Divadlo Studio DVA – Libeňský zámeček

Kontakty

Václavské náměstí 56
Staré Město
11000 Praha 1

+420 222 222 598
https://www.studiodva.cz/o-divadle/letni-scena/
pokladna@studiodva.cz