Turistická tramvaj

1 bod

Prohlédněte si krásy metropole z okna historické tramvaje, na trase linky 42. Prázdninová turistická tramvaj propojuje městské památky formou okružní jízdy a staví na všech zastávkách na trase s možností opakovaného výstupu a nástupu cestujících. Na lince se střídají historické vozy, nejstarší z doby rakousko-uherské monarchie, ale také vozy T1, T2 a T3 z přelomu 50. a 60. let 20. století.

Popis objektu

„V PRAZE JAKO DOMA“ 
Za 1 bod získáte celodenní jízdenku historickou tramvají.

*

Vyhlídková jízda historickými vozy je atrakcí nejen pro fanoušky dopravních prostředků či MHD. Nastupte do jednoho z historických vozů turistické tramvaje a vychutnejte si neopakovatelný zážitek! Nejkrásnější dominanty Prahy nebo výhledy na řeku Vltavu – to je jen zlomek toho, co na okružní jízdě metropolí uvidíte.
Linka je vedena po zastávkách v docházkové vzdálenosti od významných pamětihodností, včetně objektů spravovaných Prague City Tourism: Prašná brána, Novomlýnská vodárenská věž, Staroměstská radnice, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Mikulášská zvonice a Petřínská rozhledna se zrcadlovým bludištěm.

Provoz: 1. 7. – 31. 8. 2021 denně 10.00 – 18.00
Interval mezi jednotlivými spoji je 30 minut.
Na zastávkách má turistická tramvaj vlastní jízdní řád, barevně odlišený od běžných jízdních řádů.

platnost jízdenky: 24 hodin, přičemž cestující je oprávněn během této doby podniknout neomezený počet jízd.

Cena: 200 Kč
100 Kč zlevněné jízdné (děti 4–15 let, studenti do 26 let, senioři od 65 let)
Turisté, kteří hlavní město navštíví v rámci programu V Praze jako doma, mají celodenní jízdenku zdarma. Získají ji výměnou bodů z voucheru u turistických informátorů buď přímo na lince 42 nebo v infocentrech Prague City Tourism.

prodej:

 • přímo v tramvaji: lze zakoupit ve voze u průvodčího (platba v hotovosti, nebo platební kartou).
 • v prodejních místech: v prodejních místech Prague City Tourism a. s.
  – TIC Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí 1, Praha 1, otevřeno: denně 9.00 – 19.00
  – TIC Na Můstku, Rytířská 12, Praha 1, otevřeno: denně 9.00 – 19.00
  – IC Petřínské rozhledny, Petřínské sady 633, Praha 1, otevřeno: denně 10.00 – 20.30

Jednosměrná okružní trasa, jejíž výchozí a konečnou zastávkou bude smyčka Dlabačov, v níž bude probíhat obrat tramvají. Doba jízdy jednoho okruhu bude cca 55 minut.

Vůz poznáte podle jeho historického vzhledu a označení číslem 42. Po dobu provozu linky 42 není provozována tradiční historická linka 41, protože by se provoz obou linek z velké části překrýval. Svézt se však můžete linkou 43, která Vás proveze z Vozovny Střešovice až k Planetáriu Praha (jízdu v ní si můžete užít každou středu a o víkendu).

Trasa linky:

! VÝLUKA turistické tramvaje na lince 42. – od 15. 7. do 20. 8. ! V tomto období bude tramvaj jezdit objížďkou Lazarská – Karlovo nám. – Moráň – Palackého nám. – Jiráskovo nám. – Národní divadlo – Staroměstská – Malostranská a dále dle původní trasy. MAPA  VÝLUKOVÉ TRASY 

Původní trasa:
Dlabačov – Pohořelec – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Právnická fakulta – Čechův most – Dlouhá třída – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Jindřišská – Václavské náměstí – Vodičkova – Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd – Hellichova – Malostranské náměstí – Malostranská – Královský letohrádek – Pražský hrad – Brusnice – Pohořelec – Dlabačov

Historické vozy
z těch nejzajímavějších se těšte například na: 

 • 240
  Nechte na sebe dýchnout atmosféru monarchie! V tomto unikátně koncipovaném modelu tramvaje si budete připadat jako sám císař pán!
   
 • 351
  Jedinečná tramvaj, která zažila noblesní časy Rakouska-Uherska si vás získá svou funkčností – sloužila dokonce i jako sněhový pluh, nebo služební vůz.
   
 • 2172
  Zlatou éru „první republiky“ si připomenete právě v tomto voze. Ta sice již skončila, stejně jako dvounápravové tramvaje, proto si užijte jízdu v tomto exempláři!
   
 • 5002
  Originálními tvary i vzhledem se pyšní právě tento vůz tramvaje T1 z 50. let minulého století, který byl inspirován americkým designem. V Praze najdeme pouze dva!
   
 • 6102
  Nejstarší dochovaný vůz tohoto typu na světě!? Tím je tento model tramvaje T3. Nenechte si ujet možnost svézt se v dobovém interiéru světově proslulé elektriky!

Linka 42 je součástí programu V Praze jako doma, který organizuje Hlavní města Praha a Prague City Tourism na podporu turistického ruchu v metropoli.

Otvírací doba

červenec - srpen

celý týden: 10:00 - 18:00

Zobrazit na mapě

Kontaktyhttps://www.vprazejakodoma.cz/tipy-na-vylety/projedte-se-po-praze-historickou-tramvaji-a-poznejte-mesto-z-nove-perspektivy/

!VÝLUKA! turistické tramvaje na lince 42.

od 15. 7. do 20. 8.

V tomto období bude tramvaj jezdit objížďkou Lazarská – Karlovo nám. – Moráň – Palackého nám. – Jiráskovo nám. – Národní divadlo – Staroměstská – Malostranská a dále dle původní trasy.