
Starým Městem nebo Malou Stranou?
Zaujal vás název domu U Tří divých mužů a rádi byste se dozvěděli, jak k němu vlastně přišel? Jen lehce naznačíme, že historka se týká tří lidožroutů. Chcete-li však slyšet celou historii jeho jména, budete muset vyrazit na vycházku přímo s našimi průvodci. Ti se s vámi rádi podělí o všechny peprné detaily.
Protože v Praze je domovních znamení opravdu hodně, rozhodli jsme se vycházku rozdělit na dvě části. Na procházce Starým Městem se mimo jiné můžete těšit například na povídání o domě U Černého slunce, které zčernalo za vlády císaře Rudolfa II. Procházka Malou Stranou vám pak odhalí řadu příběhů, v nichž figuruje spisovatel Jan Neruda a jeho rodný dům U Dvou slunců. Dozvíte se také, že i malostranské ulice jsou spojeny s mnoha strašidelnými příběhy. Víte třeba, ze kterého domu podle pověsti prý každý páteční večer vychází kostlivec?
S navigací po stopách domovních znamení
K systematickému číslování domů došlo až za vlády Marie Terezie a domovní znamení tak postupně ztrácela svou hlavní funkci a stávala se pouhým ozdobným prvkem na fasádách. Jsme samozřejmě rádi, že se dnes již můžeme ve městech orientovat díky názvům ulic a detailnímu číslování domů, avšak bez domovních znamení bychom si Prahu jen stěží dokázali představit. Dodávají zdejším uličkám jedinečné kouzlo a vyprávějí příběhy s městem spjaté.
Toho jsou si vědomi v hotelu Páv, kde zábavným způsobem spojili moderní technologie s historií domovních znamení. Na obrazech znázorňujících jednotlivá pražská znamení najdete QR kódy, které vám prozradí jejich historii a doporučí procházku Prahou.
Procházka Prahou zaměřená na domovní znamení zaručeně zabaví celou rodinu. Během trasy budou děti společně s průvodcem hledat jednotlivá znamení, ke kterým se následně dozvědí jejich příběhy. Na své si přijdou také dospělí, kteří určitě ocení historii takových domů jako U Zlatého tygra, kam chodíval na výborné točené pivo spisovatel Bohumil Hrabal.