Muzeum Karla Zemana

1 bod

Interaktivní expozice nedaleko Karlova mostu představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Popis objektu

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Výstava je koncipována jako filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Současně se také seznámíte s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře. Muzeum je interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi z České republiky.

Na vyžádání zdarma ke vstupence motivační hry pro děti. Pro prohlídku muzea doporučujeme vyhradit si 1-2 hodiny.

Doprovodné programy

 

Oslavy 110. narozenin Karla Zemana

V Muzeu Karla Zemana se slaví. Jeden z nejvýznamnějších českých režisérů, scénáristů a výtvarníků se narodil 3. listopadu 1910 v Ostroměři a v rámci oslav od 3. 11. do 15. 12. 2020 si lze zakoupit speciální narozeninové vstupné s 40% slevou. Vstupenky můžete věnovat třeba jako krásný vánoční dárek. Jsou totiž platné až do konce února 2021. Expozice je zcela přístupná také lidem se sluchovým postižením.

Udělejte radost sobě, nebo někomu blízkému unikátním zážitkem, dárkový poukaz lze zakoupit zde:https://1url.cz/@NarozeninyKarlaZemana

Otvírací doba

leden - prosinec

celý týden: 10:00 - 19:00

Zobrazit na mapě

Kontakty

Saská 3
Malá Strana
11800 Praha 1

+420724341091
http://www.muzeumkarlazemana.cz
info@muzeumkarlazemana.cz

Vzhledem k vládním opatřením proti šíření nákazy Covid-19 budou od 18. 12. 2020 uzavřeny památky, kulturní objekty i veškerá vnitřní sportoviště. Uzavřena budou také všechna restaurační zařízení. Ubytovací zařízení  budou moci ubytovávat hosty výhradně za účelem pracovní cesty. Podrobněji zde.