Muzeum Karla Zemana

Interaktivní expozice nedaleko Karlova mostu představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Popis objektu

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Výstava je koncipována jako filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Současně se také seznámíte s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře. Muzeum je interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi z České republiky.

Na vyžádání zdarma ke vstupence motivační hry pro děti. Pro prohlídku muzea doporučujeme vyhradit si 1-2 hodiny.

Doprovodné programy

Otvírací doba

leden - prosinec

celý týden: 10:00 - 19:00

Zobrazit na mapě

Kontakty

Saská 3
Malá Strana
11800 Praha 1

+420724341091
http://www.muzeumkarlazemana.cz
info@muzeumkarlazemana.cz