13. 7. 2020

Jazzová Praha. Kam se jít zaposlouchat?

Jestli milujete jazz, máme pro vás noty, kam se za ním vydat. Tohle jsou klíčová místa Prahy, kde vás jazz naladí. Jsou znovu v provozu, rádi vás zde usadí a odemknou příjemný zážitek. Zní vám to dobře? Tak příjemnou zábavu!

Jazz na vodě v Jazz Dock

Nejmladší z pražských jazzových klubů je nekorunovaným princem pražské jazzové scény. Moderní prostor plující po boku smíchovské náplavky je místem, kam můžete zajít na mladé, progresivní jazzové kapely, ty největší světové hvězdy,i osvědčené matadory české jazzové scény i další žánry; program je stejně pestrý jako zdejší publikum, od studentů přes expaty až po jazzumilné seniory. To ale není všechno! Mají tu i skvělé koktejly a dokonce, což je u jazzového klubu rarita, i chutné jídlo. Venku něžně šplouchá Vltava… Jazzdock prostě musíte zažít, ať už během koncertu nebo jen tak.

Legenda jménem Reduta Jazz Club

Kdo by nikdy neslyšel o Redutě? Tento mezinárodně proslavený klub najdete na Národní třídě v srdci Prahy. Už za československé éry bývala Reduta centrem divadelního, hudebního i politického života a významnou roli sehrála i během Sametové revoluce. Už sem zavítala nejedna světová hvězda, od Wyntona Marsalise po Chicka Coreu, nehledě na památné saxofonové sólo Billa Clintona. Dnes Reduta patří opět hlavně jazzu, který ve zdejší retro atmosféře se skvělou akustikou zní obzvlášť skvěle. 

Jazz and Blues club Ungelt

Víte, kde jinde jazz zní vždycky dokonale? V tisíc let starém románském sklepení, kde se tento klub nachází. Najdete ho v samotném centru, kousek od Staroměstského náměstí. Nabízí fantastický program a zážitek z prostoru tak komorního, že si budete připadat, že jste spíš členem kapely než posluchačem. 

Kosmopolitní U Malého Glena

Dokonale intimní, a přesto krásně rušný. Takový je jazzový klub U Malého Glena na Malé Straně. Klub oblíbený mezi místními, návštěvníky i expaty je umístěn v historickém sklepení barokního domu v Karmelitské ulici a v přátelské atmosféře tu hrají zahraniční i místní jazzové a bluesové špičky. V neděli tady můžete zazářit klidně i vy! Stačí přijít na pravidelnou jam session

AghaRTA Jazz Centrum

Legendární jazzový trumpetista Miles Davis by měl z tohoto sklepního klubu poblíž Václavského náměstí radost. Jmenuje se totiž po slavném dvojalbu tohoto legendárního trumpetisty, skladatele a kapelníka, který bohužel den před otevřením klubu zemřel. Jeho styl tady ale žije dál. V Aghartě se hraje hlavně moderní a avantgardní jazz, jehož byl Davis průkopníkem. Hraje se zde každý večer, ceny jsou rozumné a kvalita dlouhodobě vysoká, což dokládají i desítky recenzí. Ideální místo na skleničku a pořádnou porci jazzu v srdci Prahy.

Zaposlouchejte se do jazzu v komorním prostředí klubů, ve kterých teď nečekejte obvyklé davy, ale pohodově strávený večer. Kvalitní hudba je pro dokonalý zážitek z metropole klíčová.

 

Seznam míst / památek / institucí: