19. 7. 2020

Odemkněte si noční Prahu. Tato místa jsou klíčová

Praha je město, které nežije jen ve dne, ale i v noci. Společenský život zde přímo kvete nejen díky již zavedeným podnikům. Oblibu si získávají také nově vznikající kulturní a společenská centra, která často vyrůstají v dříve nevyužívaných lokalitách. Provedeme vás těmi nejpopulárnějšími.

Pražská Náplavka pro všechny

Pulzující místo u Vltavy, kde se dobrovolně sedí na zemi, poslouchá pouliční hudba a ochutnává jedna delikatesa za druhou z místních farmářských a gastronomických trhů. Uvolněná atmosféra a výhledy na panorama historické Prahy nejsou jediným bonusem náplavky na Rašínově nábřeží. Minulý rok zde došlo k unikátnímu architektonickému projektu Petra Jandy, který využil vnitřní prostor kobek a nyní fungují po celý rok nejen jako galerie, ateliéry, pobočka Městské knihovny, ale také jako moderní bistra a bary pro příjemně strávené dny i večery.

Přestávka na Národní třídě

Okolí Národní třídy bylo, je a pravděpodobně vždycky bude oblíbená lokalita pražské mládeže. Právě zde studenti započali Sametovou revoluci, která vedla k pádu totality. Dnes zde můžete zažít revolučně kvalitní zábavu bez pádů. Mezi oblíbené podniky nacházející se v přilehlých uličkách patří například Vzorkovna, Café Jericho nebo proslavená alternativní klubovna Zázemí, kde se pravidelně koná mnoho kulturních akcí. Osmdesátkový vibe si vychutnáte v oblíbené kavárně Nona v budově Nové scény Národního divadla.

Kasárna Karlín – nyní bez vojenského dohledu

Tajemnou zašívárnu mladých bohémů, obklopenou obrovskou zdí, najdete na Florenci. Rozhodně by byla chyba ji při vašich toulkách minout. Program je skutečně pestrý – Kasárna nabízejí výstavy uměleckých děl, letní kino, koncerty nebo jen můžete posedět v Bazénu, místní útulné kavárně, která vznikla na místě armádního bazénu a převlékárny. Do vypuštěného bazénu se můžete přijít podívat i na pravidelné přednášky, debaty a autorská čtení.

Zeměpis chutí v Manifesto Market

Kvalitní gastronomii již nemusíte hledat pouze v místních restauracích. O výjimečné kulinářské zážitky pod širým nebem se postará pop-up market Manifesto, který najdete na Florenci nebo Smíchově. Ochutnat zde můžete třeba havajskou specialitu z čerstvého lososa, steaky pečené přímo na žhavých uhlících a mnoho dalšího. Kromě skvělé gastronomie si užijete také vytříbený design a kulturní programem, které zpříjemní váš zážitek během konzumace skvělého jídla a drinků. Nechybí ani nabídka pro vegany a vegetariány, kteří si zde rozhodně oblíbí nejeden pokrm.

Stalin nad Prahou svádí k filozofii

Nenechte se mýlit, toto místo na Letné má s diktátorem společné už pouze jméno. Dnes se zde diktují pouze trendy v muzice a módě mladých skejťáků. K bývalému monumentu, kterému dominuje obří kyvadlo, se nejlépe dostanete tramvají čísla 15 z Masarykova nádraží. Uvolněnější atmosféru byste v Praze hledali jen těžko. K oblíbenosti místa přispívají i fantastické výhledy na město, hudba i místní podnik. Stalin funguje i jako kulturní centrum s bohatým programem od pondělí do neděle zcela zdarma. Jeho hlavním cílem je prezentace místní mladé kultury.

Tato místa vám odemknou atmosféru celé noční Prahy, tak se nechte unést a užijte si příjemné strávené dny a večery s vašimi přáteli.

 

Seznam míst / památek /institucí