25. 7. 2023

Představujeme nové edice originálních dárků

Mnohdy nenápadné drobné suvenýry jsou vedle vzpomínek tou jedinou věcí, kterou si ze své návštěvy Prahy odvezete. Ty naše v sobě skrývají bohémskou duši Prahy, um místních tvůrců a jejich cit pro krásu. Každý dárek v sobě nese originální příběh našeho města. Potěšte sebe nebo své blízké designovým přívěskem na klíče, magnetkem s originální ilustrací nebo luxusním ručně svázaným zápisníkem. Koupí našich dárků podporujete lokální ekonomiku, péči o kulturní dědictví a udržitelný cestovní ruch.

Klíčenky

Ozdobte své klíče originálním uměleckým dílem. Designové přívěsky s ikonickými motivy Staroměstského orlojelegendární tramvaje T2Pražského Jezulátka a Petřínské rozhledny vytvořil pražský tvůrce Daniel Korta aka Danchez z progresivního výtvarného studia.

Magnety pražských památek

Limitovaná edice magnetů s motivy Karlova mostuPetřínaPražského hradu a ledňáčka – symbolu Staroměstské mostecké věže vycházejí z návrhů jednoho z nejvýraznějších představitelů současné české ilustrátorské scény Michala Bačáka. Pořiďte si celou sérii a vytvořte si moderní galerii přímo ve vaší kuchyni. Praha je nejkrásnější obrazárnou světa.

Magnet Pražského Jezulátka

Za Pražským Jezulátkem jezdí do Prahy celý svět. Za 400 let, co nachází útočiště v malostranském kostele Panny Marie Vítězné, vyslechla soška Dítěte Ježíše již tisíce proseb a díků snad ve všech jazycích. V roce 2009 zavítal k Pražskému Jezulátku dokonce i papež Benedikt XVI.  Moderní interpretaci malého Ježíška coby poctu ikonické sošce vytvořil výtvarník Danchez.

Magnet Petřín

Petřínská rozhledna je zmenšeninou své starší pařížské sestry – a jako tato pověstná „Pastýřka Eiffelka“ pase beránky mostů na Seině, pase naše Petřínská věž své vltavské stádečko. Svah pod ní je kolová sukně posetá třešňovými květy, které tu každoročně rozkvétají – právě tak ji zachytil pražský výtvarník Daniel Korta aka Danchez. Odvezte si z Prahy suvenýr s českou duší a pařížskou noblesou.

Zápisníky

Naše zápisníky jsou poctou filozofii slow. Jsou součástí speciální edice, která představuje bohémskou duši Prahy: tvořivou, nespoutanou a hravou. Autorem ilustrací je Michal Bačák, který do svých kreseb rád promítá atmosféru lesa, drobné hříčky fantazie a výtvarné vtipy. Zápisníky byly ručně svázány v knihařské dílně Voala, která pracuje výhradně s udržitelnými materiály s respektem k přírodě. Vybrat si můžete ze dvou verzí podle počtu stran a z pěti motivů: Karlova mostu,Pražského hradu, ikonické pražské tramvajePetřína nebo Staroměstského orloje. Otevřete zápisník a vnímejte krásu papíru. Buďte sami sebou, se svými myšlenkami. Prožijte svůj život sami za sebe.

Ilustrované mapy pro děti i dospělé

Kdo má mapu, ten se neztratí. A kdo má naši ilustrovanou mapu Prahy, tomu neunikne žádné ze zajímavých pražských míst. Výrazně stylizovaná ilustrativní podoba osloví dětské čtenáře, věcně spolehlivé, čtivé a zajímavé místopisné údaje uspokojí i toho nejnáročnějšího dospělého. Pokud Vás zajímá stavební vývoj metropole, zvolte mapu Praha architektonická, která vám představí ikonické pražské stavby napříč staletími. Ti, kdo se rádi nechávají zlákat tajemstvím, zase ocení mapu Praha pověstí a legend – zavede Vás na místa, kde se zjevují pražská strašidla a dějí se nevysvětlitelné věci. A od Prašné brány až na Pražský hrad Vás dovede mapa Královská cesta. Projdete si s ní trasu korunovačních průvodů českých králů. Výtvarné provedení map je dílem jedné z nejvýznamnějších postav současného českého komiksu Vojtěcha Šedy, autorkou textů je uznávaná a mnohokrát oceněná spisovatelka Alena Ježková.

Suvenýry s ikonickým designem pražského metra

Pražské metro je jedinečná výtvarná galerie ve veřejném prostoru. Uměleckou hodnotu jí dávají nejen četné mozaiky, plastiky a další artefakty, ale také výjimečné architektonické a designové prvky. Čelní místo mezi nimi zaujímá unikátní obložení staničních tunelů eloxovanými hliníkovými deskami s vydutými a vypouklými profily. Právě tímto ikonickým designem se inspiruje nová řada našich kultivovaných suvenýrů.

 

Jedinečné výtvarné řešení pražského metra Vám připomenou pohlednice a přání s motivy dlaždicového obkladu ve čtyřech barevných variantách: červené, modré, žluté a zelené, tak jak se objevují v jednotlivých stanicích linek A a C. Využívali jste opakovaně některou stanici, k níž vás proto váže hlubší vzpomínka? Kupte si pohlednici či přání v její barvě!

 

Pokud si chcete své okouzlení z pražského metra připomínat častěji, pořiďte si magnet na ledničku – ikonický design obkladových dlaždic vás může inspirovat ke skladbě jídelníčku, ať už je Váš profil konvexní, nebo konkávní. A těm, kteří vědí, že člověk není živ jen chlebem, nabízíme stylové záložky do knížek. Unikátní estetický prvek vás bude provázet všemi příběhy.

 

Jednoznačným vrcholem této řady designových suvenýrů je zarámovaná replika obkladu dlaždice pražského metra, vyrobená ze stejného materiálu a stejnou technologií jako originální obložení ze 70. let. Každý kus je číslovaný a signovaný jako originál, dlaždice je prodávána v dárkové kazetě. Hledáte skutečně luxusní a originální dárek, kterým ohromíte i dojmete? Pak jste ho právě našli.

 

Ke konci roku 2023 jsme v této řadě suvenýrů představili novinku: trička s motivem obkladů pražského metra a to ve všech velikostech dámského i pánského provedení.

 

 

Vaše Praha

 

Všechny dárky je možné zakoupit na našem e-shopu turistických informačních střediscích v centru Prahy.