1. 6. 2023

Na Petříně láká k jízdě děti i dospělé 200 let starý kolotoč

Chcete se vrátit do svých dětských let nebo dopřát svým nejmenším jedinečný pouťový zážitek? Pak si určitě nenechte ujít tuto atrakci na Petříně. Historický kolotoč z 18. století udělá radost vám i vašim dětem.

Jeden z nejkrásnějších a nejstarších originálních kolotočů v Evropě je ručně malovaný a vykládaný exotickým dřevem. Přes 200 let dělá radost malým i velkým návštěvníkům po celém světě. Pro děti je jízda na kolotoči výletem do pohádkového světa. Pro dospělé pak nostalgická vzpomínka na bezstarostné dětství. Tato unikátní atrakce bude zdobit Petřín od 1. června až do 30. září.

Historické zajímavosti kolotoče: Nabídka od šejka a role ve filmu

Jedná se o starodávný kolotoč, který původně patřil italské rodině Degli Innocenti. Pyšní se ručně vyřezávanými koňmi a kočáry, které vás překvapí svou zachovalostí. Svou zásluhu na tom mají němečtí řemeslníci ve Wiesbadenu, kteří si dali velmi záležet na tom, aby vše bylo dotažené do posledního detailu. A za svou prvotřídní práci sklidili zasloužené ovoce.

Zájem o tuto legendární atrakci byl natolik velký, že se kupní nabídky začaly hromadit ze všech stran. Rodina ho ovšem nikomu prodat nechtěla – a to ani tehdy, když ho v 50. letech chtěl odkoupit bohatý šejk z Persie.

Od své výroby zažil kolotoč mnohé. Zahrál si v několika filmech od světových režisérů, vozil děti i dospělé po celé Evropě a 5 let byl zaparkován v italském Gardalandu, kde ho obdivovaly tisíce a tisíce návštěvníků.

Jak je to dnes? Kolotoč hraje a svítí jako nový

Díky excelentní práci německých řemeslníků si kolotoč dokázal udržet svůj lesk a barvy i navzdory času, nezmarům počasí a častým modernizacím. Světla, která svítila hořením acetylenu, vystřídala později elektrická světla. Hudbu, která dříve vycházela ze vzduchových varhan, dnes nahradil klasický přehrávač. Přesto je kolotoč ve vynikajícím stavu, a díky tomu může radost rozdávat až do dnešního dne. Přijďte i vy nasát historii pouťového kolotoče a dopřát sobě i svým dětem jedinečný zážitek.

 

Kde: Petřín
Kdy: od 13. 5. do 30. 9. 2023, denně od 9:00 do 21:00
Jízdenka za osobu:

  • 1 jízda: 100 Kč (koně i kočáry unesou jak děti, tak dospělé)
  • 4 jízdy: 300 Kč
  • 10 jízd: 600 Kč
  • ZTP, ZTP/P zdarma