26. 5. 2022

Z věže do historické tramvaje se slevou 50 Kč

Pokochali jste se nádherným výhledem z některé z našich věží a teď byste rádi vyrazili prozkoumat vše, co jste viděli? Zařízeno a navíc stylově! Pokud máte vstupenku na věž ze dne, kdy jezdí historická tramvaj linky 42, máte mimořádnou šanci využít vaši vstupenku jako poukázku na 50korunovou slevu na celodenní jízdenku. Nastupte do jednoho z historických vozů turistické tramvaje a vychutnejte si neopakovatelný zážitek. Nejkrásnější dominanty Prahy nebo výhledy na řeku Vltavu — to je jen zlomek toho, co na okružní jízdě metropolí uvidíte.

Račte nastupovat!

Objevujte Prahu svým tempem. Nenechte se limitovat časem ani jízdním řádem. Nastoupit nebo vystoupit můžete po celé trase, kolikrát chcete. V případě jakýchkoliv otázek vám poradí ochotný personál, který bude v každém voze.

 

Jízdenku zakoupíte přímo v historické tramvaji linky 42 v hotovosti nebo kartou. Platnost jízdenky je 24 hodin.

Navíc je možné zaplatit i kryptoměnou. Akceptujeme krypto peněženky: Binance, Bitcoin.com, Elly.

Cena

  • 300 Kč plné jízdné na celý den, při uplatnění slevy za vstupenku na jednu z věží ve správě PCT 250 Kč (Tyto jízdenky je možné zakoupit pouze u informačního pracovníka, a to pouze bezkontaktní platební kartou.)
  • 200 Kč zlevněné jízdné (děti 4—15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let)

Za které vstupenky můžete slevu uplatnit?

Za všechny druhy vstupenek zakoupených na jednom z objektů ve správě PCT, kromě skupinových školních vstupenek. Sleva 50 Kč je poskytnuta také každé osobě v rámci rodinné vstupenky. Vstupenka musí být ze stejného dne, v němž chcete využít jízdenku a tu pak zaplatit platební kartou.

Provoz

  • leden – červen, září – prosinec: soboty, neděle a státní svátky 10:00–18:00, interval 40 minut

 

Nástupní/výstupní stanice kdekoliv na trase linky, kolikrát chcete, po celý den. Výchozí i konečnou zastávkou okružní trasy je smyčka Dlabačov:

 

Dlabačov – Pohořelec – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Právnická fakulta – Čechův most – Dlouhá třída – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Jindřišská – Václavské náměstí – Vodičkova – Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd – Hellichova – Malostranské náměstí – Malostranská – Královský letohrádek – Pražský hrad – Brusnice – Pohořelec – Dlabačov. (Trasa linky se může měnit v důsledku výluk.)

! UPOZORNĚNÍ: Výluková trasa pro Turistickou tramvaj 4. – 5. 11. 2023

Dlabačov – Královský letohrádek – Malostranská – Čechův most – Právnická fakulta – Staroměstská – Národní divadlo – Jiráskovo náměstí – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – Národní třída – Újezd – Malostranská – Královský letohrádek – Dlabačov

Výlukový jízdní řád

 

Jízdní řád so – ne

 

 

A že jste výhodnou slevu objevili až poté, co jste zakoupili plnocennou jízdenku na historickou tramvaj? Nevadí. Jízdenku můžete využít po dobu její platnosti na 20% slevu ze vstupného do jedné z věží ve správě PCT.